Categories Menu

Posted on 6 Mar 2014 in Porady

Czuć się bezpiecznie we własnym M

bezpieczeństwoKażdy we własnym domu chce czuć się bezpiecznie, dlatego też przy zakupie mieszkania powinniśmy zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę. Bezpieczeństwo to obok ceny, lokalizacji czy standardu wykończenia coraz ważniejsze dla przyszłych mieszkańców zagadnienie.

Co więc wpływa na nasze poczucie bezpieczeństwa? Na pewno ogrodzenie, które chroni przed nieproszonymi gośćmi kręcącymi się po okolicy i pozwala nam poczuć się komfortowo na terenie całego osiedla. Równocześnie tworzy otoczenie przyjazne dla najmłodszych jego mieszkańców, którzy dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu bawiąc się na placu zabaw. Dodatkowym zabezpieczeniem jest videofon umożliwiający nam szybką identyfikację i weryfikację gości. Zwróćmy uwagę na to, żeby znajdował się nie tylko przy wjeździe na osiedle, lecz także przy każdej bramie wejściowej.

Kwestią wartą większej uwagi jest również sprawdzenie czy w mieszkaniu są zamontowane rolety i drzwi antywłamaniowe. Ideałem jest, jeśli w takie rolety wyposażone są wszystkie mieszkania, nie tylko te znajdujące się na parterze. Pozwoli to poczuć się nam bezpiecznie również w mieszkaniach na wyższych piętrach – bez obaw o to, że włamywacz wybierze nasze mieszkanie na swój cel. A jeśli wyjedziemy na wakacje, możemy być pewni, że nasze M jest odpowiednio chronione. Z kolei drzwi antywłamaniowe najwyższej klasy C mają solidniejszą budowę niż tradycyjne model. W ramie drzwi znajdują się bolce przeciwwyważeniowe, które po zamknięciu chronią drzwi przed wyjęciem z zawiasów lub wyważeniem. Takie drzwi, prócz tego wyposażone w co najmniej dwa zamki lub jeden wielopunktowy, skutecznie zniechęcą każdego złodzieja.

Posiadanie wszystkich tych elementów nie tylko zwiększy nasze bezpieczeństwo, ale także wpłynie na komfort oraz poczucie prywatności. Dzięki takim rozwiązaniom na pewno będziemy mogli delektować się ciepłem domowego ogniska, a w nocy spać spokojnie.

 

 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na to, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
OK, Rozumiem
x