Categories Menu

Posted on 28 Sie 2014 in Porady

Gdzie wybrać się na spacer z psem na Krzykach?

W dużych miastach często ciężko znaleźć zielone przestrzenie, do których można wybrać się na spacer ze swoim psem. Pokażemy Wam, jak atrakcyjna jest dzielnica Krzyki dla pupili i ich właścicieli.

 

piesekPark Południowy

Znajduje się w południowej części osiedla Borek.  Od 1995 roku ma status zabytku przyrody. Można znaleźć w nim platany, cypryśnika błotnego oraz liczne kasztanowce. W parku znajduje się staw, który gromadnie odwiedzają kaczki oraz inne gatunki ptaków. Znajdziemy tutaj także kilka szerokich polan, które dzięki bujnym drzewom, są bardzo spokojnym miejscem do zabaw z psem. Atrakcją dla zwierzaka mogą być także organizowane spotkania psów tej samej rasy, podczas których może nawiązać nowe znajomości. Warto także wybrać się na coroczny Dog Chow Disc Cup Wrocław, organizowany co roku w Parku Południowym przyciąga wielu fanów „psich sportów”. Gwiazdy zawodów oraz pozostali uczestnicy pokażą się w konkurencjach: posłuszeństwo sportowe oraz łapanie dysku.  Dodatkowo w czasie wydarzenia można za darmo skonsultować się z behawiorystą oraz psim dietetykiem.

Park Kleciński

Teren zielony położony na osiedlu Klecina, i zajmuje 9 hektarów. Jest to bardzo kameralne miejsce idealne na spokojne spacery z psem. Południowo-zachodnią granice Parku wyznacza rzeka Ślęza wzdłuż której czeka na nas zielona przestrzeń. Gęsto rosnące drzewa dają w upalne dni przyjemny cień, w którym możemy odpocząć po zabawie. Właściciele psów mieszkający blisko parku stworzyli Klecińską Grupę Właścicieli Psów, która organizuje wspólne spotkania swoich pupili oraz szkolenia. Walczą także o Park dla Psów, który miałby się znajdować właśnie na Krzykach.

Górka Skarbowców

Wzgórze nazywane przez mieszkańców Górką Skarbowców jest wyjątkowo urokliwym miejscem. Lokalna nazwa wzięła się od górki, która znajduje się w jego centralnej części. U podnóża wzniesienia znajduje się malownicza polana. Gwarantujemy, że pies, który przebiegnie górkę kilka razy z góry na dół, wybiega się za wszystkie czasy i nie będzie miał siły na dokazywanie w domu.

Park Grabiszyński

Dla chcących wybrać się na dłuższy spacer, proponujemy obranie kierunku – Park Grabiszyński. Można do niego dojść na kilka sposobów. Wielbiciele przechadzek brzegiem rzeki, na pewno wybiorą drogę wzdłuż Ślęzy aż na Oporów. Zaś Ci, którzy wolą parkowe ścieżki mogą iść przez park i Górkę Skarbowców.  Sam teren parku zajmuje 48 hektarów i znajduje się na osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek. Dużym atutem miejsca jest trasa biegowa, przygotowana dla amatorów oraz dla profesjonalistów uprawiających ten sport. Miejsce idealnie nadaje się na długie spacery, ale także na rekreacyjną zabawę z naszym pupilem.

Park Skowroni

Ma powierzchnię 25 hektarów i leży pomiędzy osiedlami Gaj i Borek. To bardzo duży teren zielony, idealny do szkoleń i zabaw. Wszystkich tych, którzy są fanami joggingu, na pewno ucieszy informacja, że wytyczono w nim ścieżkę biegową idealną zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. W otoczeniu starych drzew można spędzić aktywnie czas ze swoim czworonogiem. W czasie upałów w parku panuje przyjemny chłód, który na pewno spodoba się psom spacerującym aleją kasztanową i topolową.

Aby bezpiecznie i spokojnie móc spędzać czas z naszym psem musimy pamiętać o tym, że nie należy spuszczać go ze smyczy oraz że pupil ma mieć złożony kaganiec chyba, że są do tego przeciwwskazania medyczne np. chore serce.  Należy także pamiętać, aby podczas każdego dłuższego spaceru zapewnić psu wodę do picia oraz zabrać ze sobą woreczki, żeby móc posprzątać po swoim czworonożnym przyjacielu.

Autor zdjęcia: tanakawho

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na to, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
OK, Rozumiem
x