Categories Menu

Posted on 12 Cze 2014 in Porady

Jak funkcjonalnie wydzielić strefy użytkowe w salonie?

Otwarcie strefy dziennej to silny trend w nowoczesnej architekturze wnętrz. To doskonałe rozwiązanie przede wszystkim w mieszkaniach o mniejszym metrażu. Dodatkowo otwarta przestrzeń, na przykład połączenie salonu z kuchnią lub jadalnią, sprzyja integracji domowników.

living_02Aktualne trendy charakteryzują się odejściem od dzielenia przestrzeni mieszkania ścianami, a skłaniają ku umownemu wydzieleniu stref użytkowych. Modne jest łączenie pomieszczeń, takich jak kuchnia, jadalnia oraz salon. Dzięki temu zyskujemy większą, przestrzenną strefę dzienną.

W zależności od powierzchni pomieszczeń poszczególne strefy możemy wydzielić na różne sposoby. Jednym z nich jest rozdzielenie stref poprzez pomalowanie poszczególnych ścian na różne kolory. Możemy także użyć różnego rodzaju materiałów na podłodze – na przykład połączyć drewnianą podłogę w salonie z płytkami w kuchni oraz jadalni. Zaaranżowanie salonu oraz jadalni w różnych stylach, przy wykorzystaniu różnych materiałów lub zastosowaniu designerskich detali w odpowiednich miejscach pozwoli podkreślić odrębność poszczególnych stref. Prostym do zrealizowania pomysłem jest także ustawienie stołu na granicy kuchni lub jadalni oraz salonu. Dzięki temu uzyskujemy czytelny podział na strefy spełniające różne funkcje. Zastosowanie wyspy kuchennej na granicy kuchni i salonu to kolejny sposób na rozdzielenie przestrzeni, jednak do zastosowania przy większej przestrzeni, ponieważ sama wyspa zajmuje sporo miejsca. Innym sposobem jest zastosowanie różnego rodzaju przegród, takich jak stoliki, komody, półki oraz panele, na przykład ażurowe, które, odpowiednio wycięte, mogą posłużyć jako element dekoracyjny.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na to, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
OK, Rozumiem
x