Categories Menu

Posted on 24 Lip 2014 in Porady

Jak zabezpieczyć swoje mieszkanie w czasie wyjazdu?

Do włamań w mieszkaniach dochodzi najczęściej w trakcie wakacji. To właśnie wtedy złodzieje wykorzystują naszą dłuższą nieobecność. Dlatego przed wyruszeniem na letni urlop należy zadbać o to, aby nasze mieszkanie było maksymalnie zabezpieczone i nie stanowiło łatwego celu dla włamywacza.

combination-lock-730472-mWyjeżdżając na wczasy musimy być pewni, że nasze mieszkanie będzie odpowiednio chronione. Do podniesienie bezpieczeństwa w dużej mierze przyczyniają się rolety antywłamaniowe, które powinny znajdować się nie tylko w oknach na parterze, ale w mieszkaniach na wszystkich piętrach. To da nam pewność, że złodziej nie włamie się do nas przez okno. Kolejną niezwykle istotną kwestią są także drzwi antywłamaniowe, koniecznie w najwyższej klasie C. Takie drzwi posiadają solidniejszą budowę niż tradycyjne modele. Są odporne na wyjęcie z zawiasów lub wyważenie dzięki bolcom przeciwwyważeniowym. Ponadto są wyposażone w co najmniej dwa zamki lub jeden wielopunktowy, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo naszego M.

Warto poinformować sąsiadów o naszym wyjeździe. Jeśli zauważą coś niepokojącego, na pewno nas o tym powiadomią. Dobrze jest również poprosić bliską osobę, aby w trakcie naszej nieobecności nie tylko podlewała kwiaty, ale także wyjmowała pocztę ze skrzynki, usuwała ulotki spod drzwi i od czasu do czasu otwierała okna. Fakt, że mieszkanie jest regularnie doglądane, może zniechęcić potencjalnych złodziei.

Może to zabrzmi banalnie, ale nie możemy zapomnieć pozamykać okien, a w drzwiach zamknąć wszystkie zamki. Pamiętajmy, że nawet najlepsze drzwi antywłamaniowe nie uchronią nas przed roztargnieniem. Musimy także pamiętać, aby nie zostawiać w domu dużych sum pieniędzy czy wartościowych przedmiotów. Jeśli chcemy, aby wakacje upłynęły nam spokojnie i zostawiły po sobie jedynie dobre wspomnienia, zastanówmy się nad ubezpieczeniem mieszkania przed wyjazdem.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na to, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
OK, Rozumiem
x