Categories Menu

Posted on 6 Paź 2014 in Porady

Komórka lokatorska – doskonałe miejsce na przetwory

Na dobre rozpoczęła się już jesień, czyli najlepszy czas na przygotowanie domowych przetworów przed zimą. Pikle, naturalne przeciery czy marynowane warzywa rodzinnej receptury smakują dużo lepiej niż te kupione w sklepie. By własne zaprawy nie utraciły wartości odżywczych i barw, muszą być przede wszystkim odpowiednio przechowywane. Najlepiej sprawdzają się suche, zacienione i chłodne pomieszczenia, takie jak komórki lokatorskie.

Przynależna do miesz5837643938_c287bac733_okania komórka lokatorska znacznie zwiększa użyteczność lokalu, dzięki czemu nieruchomości te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Jest to doskonałe miejsce nie tylko na przechowywanie domowych przetworów, ale także sprzętów sportowych, opon czy narzędzi. W tym wpisie podpowiadamy jak zagospodarować tę powierzchnię, by była funkcjonalna i estetyczna.

Komórka lokatorska często pełni rolę magazynku, dlatego ważne jest, by mądrze wykorzystać jej przestrzeń. Wysokie półki i podwieszane pudełka doskonale nadają się do przetrzymywania rzeczy rzadko używanych. Na sprzęty sportowe, takie jak rowery, narty czy deski snowboardowe warto przewidzieć odpowiednio rozstawione haki. Opony można powiesić na drążkach, co pozwoli nam zaoszczędzić wiele miejsca. Mniejsze haczyki mogą służyć do podwieszenia narzędzi, pędzli i innych przyborów. By utrzymać porządek na niższych półkach, przydatne będą przezroczyste, plastikowe pudełka, dzięki którym nie będziemy długo szukać potrzebnych rzeczy, a jednocześnie ochronimy je przed wilgocią. W pomieszczeniu można zamontować też szafy na zimowe kurtki oraz spiżarnię, w której stworzymy idealne warunki dla smakowitych słoików z konfiturami i przetworami domowej roboty. W ich towarzystwie dobrze prezentują się stojaki z winem, dla którego w komórce lokatorskiej panują odpowiednie warunki dojrzewania.

Posiadanie wydzielonej części mieszkalnej i gospodarczej ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala ograniczyć przechowywanie sezonowo używanych rzeczy w domowej przestrzeni. Sposób wykorzystania komórki lokatorskiej zależy przede wszystkim od potrzeb i upodobań mieszkańców.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na to, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
OK, Rozumiem
x