Categories Menu

Posted on 3 Cze 2014 in Porady

Mały ogródek – wiele możliwości. Pięć pomysłów na aranżację ogródka

Ogródek jest miejscem, w którym możemy pobyć na łonie natury, zjeść, poczytać książkę czy po prostu odprężyć się na świeżym powietrzu. Nic tak nie relaksuje jak chwile spędzone wśród zieleni. Wystarczy już niewielkich rozmiarów ogródek, by móc w pełni cieszyć się jego zaletami – wystarczy tylko odpowiednio go zaaranżować.

Nasze potrzeby różngarden-ideas-for-small-spaces-292542ią się w zależności od tego kim jesteśmy i jak styl życia prowadzimy. Aranżując nasz ogródek powinniśmy wziąć je pod uwagę i zastanowić się, na czym nam zależy najbardziej i jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak można urządzić mały ogródek odpowiadający różnym typom osobowości oraz spełniający różne potrzeby.

  1. Raj dla dzieci. Rodzice z pewnością ucieszą się na samą myśl o dzieciach bawiących się na świeżym powietrzu. Stworzenie dla nich odpowiedniego miejsca do zabawy będzie wymagało wstawienia do ogrodu huśtawki lub zjeżdżalni. Możemy również sami wykonać piaskownicę, która z pewnością pochłonie nasze pociechy na wiele godzin.
  2. Oaza spokoju singla. Przebywanie w ogrodzie wśród zieleni wpływa kojąco oraz odprężająco. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaaranżować mały ogródek jako miejsce relaksu. Miękka leżanka, fotel lub kanapa oraz nastrojowe oświetlenie wyczarują magiczne miejsce. W pobliżu możemy poustawiać świece albo lampki solarne, które dadzą niesamowity efekt.
  3. Rodzinny harmider. W ciepłe dni z przyjemnością przenosimy część naszego życia do ogrodu. By móc spędzać tam czas z całą rodziną, warto stworzyć małą jadalnię. Stół oraz wygodne krzesła dadzą nam możliwość spożywania wspólnych posiłków na łonie natury oraz cieszenia się swoim towarzystwem.
  4. Ziołowy ogródek. Miłośnicy świeżych ziół w kuchni oraz wiosennych nowalijek mogą wydzielić w ogródku kilka grządek pod ich uprawę. Odgrodzone małym płotkiem grządki dodadzą uroku całemu ogródkowi i będą stanowić źródło zdrowych dodatków do dań.
  5. Kraina kwiatów. Wielbiciele kwiatów mogą w ogrodzie stworzyć piękną kwiatową aranżację. Możemy również wyczarować mniej wymagający ogródek skalny z górskimi roślinami. Wąskie ścieżki prowadziłyby nas wówczas przez tę feerię barw, upajającą pięknymi zapachami.
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na to, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
OK, Rozumiem
x