Categories Menu

Posted on 29 Gru 2014 in Porady

Najlepszy czas na zakup mieszkania

Kupować czy wynajmować? To pytanie spędza sen z powiek większości młodych ludzi. Nic dziwnego – start w dorosłe życie, czyli ukończenie studiów, pierwsze kroki na rynku pracy czy założenie rodziny to momenty, w których najczęściej zastanawiamy się nad kupnem swojego pierwszego lokum. Przed podjęciem tej decyzji musimy jednak gruntownie rozważyć wszystkie za i przeciw.

keys-1236960-mJednym z argumentów przemawiających za zakupem własnego mieszkania jest fakt, że wydajemy środki na budowanie własnego majątku,
tymczasem gdy wynajmujemy, płacimy właścicielowi mieszkania. Pamiętajmy o tym, że wynajmując lokum jedynie konsumujemy środki pieniężne. Dlatego w sytuacji, kiedy dysponujemy oszczędnościami na pokrycie wkładu własnego, warto rozważyć zaciągnięcie kredytu na swoje pierwsze mieszkanie. Jest to z pewnością lepsze rozwiązanie niż wieloletnie wynajmowanie i ponoszenie wydatków na opłaty za wynajem. Kolejnym powodem, dla którego warto poważnie zastanowić się nad nabyciem własnych czterech kątów, jest stabilizacja. Nic nie daje takiego poczucia bezpieczeństwa i spokoju jak posiadanie własnego dachu nad głową. Większość ludzi decyduje się bowiem na nabycie nieruchomości, kiedy zaczyna powiększać się rodzina. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom to jeden z najważniejszych argumentów przemawiających za zakupem mieszkania.

Kiedy więc jest najlepszy czas na nabycie pierwszego M? Dla każdego jest to inny moment, może być to na przykład stabilna sytuacja życiowa, pewna i stała praca oraz powiększająca się rodzina. Jeśli do tego trafiliśmy na idealne mieszkanie, które posiada wszystkie cechy, na których nam zależy (na przykład szybki i wygodny dojazd do centrum, cicha i zielona okolica czy bliskość przedszkola i szkoły), nie powinniśmy się długo wahać. Obecnie na rynku znajdziemy wiele ofert mieszkań z rynku pierwotnego, a regularnie obniżane stopy procentowe powodują, że właśnie teraz jest najlepszy moment na decyzję o nabyciu nieruchomości. Dlatego jeśli nasza sytuacja życiowa jest stabilna, posiadamy odpowiednią ilość gotówki, oczekujemy narodzin dziecka – idealnym rozwiązaniem będzie zakup mieszkania na własność.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na to, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
OK, Rozumiem
x