Categories Menu

Posted on 29 Paź 2014 in Porady

O czym musimy pamiętać odbierając klucze od dewelopera?

Przekazanie kluczy i odbiór upragnionego M zawsze wiąże się z wieloma emocjami. Nie pozwólmy jednak, by podekscytowanie związane z  bliską perspektywą posiadania własnego mieszkania sprawiło, że przyjmiemy lokal, który nie jest jeszcze gotowy do odbioru.

Przed wprowadzkeys-1066203-meniem się i podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego, który opisuje stan techniczny mieszkania, należy jeszcze raz dokładnie sprawdzić zgodność wszystkich szczegółów standardu wykończenia, gwarantowanych przez dewelopera. Jeśli nie czujemy się ekspertami w dziedzinie remontowo-budowlanej, warto wynająć wyspecjalizowanego inspektora nadzoru budowlanego, który wprawnym okiem oceni ewentualne usterki i niedociągnięcia. Ważne, aby wszelkich oględzin dokonywać za dnia, kiedy światło słoneczne pozwala wykryć potencjalne zacieki, nierówności tynku czy przebarwienia. Kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie metrażu mieszkania, zmierzenie pionu ścian stałych i płyt filigranowych, a także skontrolowanie stanu wylewki podłogowej – powinna być idealnie równa, pozbawiona pęknięć czy wybrzuszeń. Niezwykle istotnym elementem wyposażenia wnętrz są okna. Szyby nie powinny być zarysowane, stan uszczelek musi być nienaganny, a wszystkie mechanizmy powinny działać bezgłośnie i lekko. Równie istotnym elementem są drzwi wejściowe, które powinny być mocno osadzone i zamocowane na tyle wysoko, aby zmieściły się pod nimi także panele wraz z odpowiednim podkładem.

Protokół zdawczo-odbiorczy podpisujmy tylko wtedy, kiedy stan mieszkania zgadza się z wszelkimi wytycznymi, a my nie mamy wątpliwości co do jego kondycji. Gwarantuje to długoletnie użytkowanie bez konieczności uciążliwych i kosztownych napraw w przyszłości.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na to, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
OK, Rozumiem
x