Categories Menu

Posted on 6 Lut 2014 in Porady

Rok 2014 okiem eksperta

Ubiegły rok był dla branży deweloperskiej okresem względnej stabilizacji i zwiększonego popytu na mieszkania o niewielkim metrażu. Jednak powierzchnie 30-to czy 50-cio m2 są często niewystarczające dla większej rodziny, dlatego klienci coraz częściej decydują się na zakup mieszkania o powierzchni powyżej 70 m2.

budotex_makiety_inwestycji_2014_m

W nadchodzących kwartałach o zakupie mieszkania będzie w coraz większym stopniu decydować większy metraż, lokalizacja i podwyższony standard.

W 2013 roku obserwowaliśmy zwiększony popyt na mieszkania o małym i średnim metrażu, od 30 do 50  m2, z oddzielną kuchnią i tarasem. Ze względu na przewidywane dalsze utrzymanie niskich stóp procentowych w 2014 roku i stosunkowo niskich rat kredytowych oczekujemy przesunięcia popytu na duże lokale od 60 do 100 m2, w dobrych lokalizacjach – mówi Tadeusz Suleja, Kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu.

W 2014 roku dla klientów będzie liczyć się bardziej, by mieszkanie było spokojną oazą dla całej rodziny, a nie jedynie inwestycją pod wynajem. Z tą tendencją wiążą się także rosnące wymagania kupujących co do standardu mieszkania. Liczy się dobra lokalizacja, wyposażenie budynku czy duży taras. W związku z tym deweloperzy powoli odchodzą od modelu osiedla jednoblokowego na rzecz niewielkich budynków wielorodzinnych.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na to, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
OK, Rozumiem
x