Categories Menu

Posted on 21 Paź 2014 in Porady

Zmiany w programie MDM – mieszkanie w Twoim zasięgu

Marzysz o zakupie własnego M w stolicy Dolnego Śląska? Mamy dobrą wiadomość. Od października 2014 roku obowiązują obniżone limity cenowe mieszkań w programie MDM, dzięki czemu masz większe możliwości wyboru lokum spełniającego Twoje oczekiwania.

Rządowy prograview_02m Mieszkanie dla Młodych powstał z myślą o osobach, które nie przekroczyły jeszcze 35. roku życia i chciałyby zakupić swoje pierwsze cztery kąty na rynku pierwotnym. Program dotyczy zarówno singli, par, jak i rodzin z dziećmi. Limity cenowe określają czy wybrane mieszkanie kwalifikuje się do dopłat w ramach programu MDM.

Zasady są naprawdę proste. Cena za 1 m kw. nie może przekroczyć sumy ustalonej na określone miasto lub gminę. Nowe limity wyznaczono w październiku. W ostatnim kwartale 2014 roku limit na mieszkanie we Wrocławiu wynosi 5112, 30 zł za 1 m kw., czyli o 12% więcej niż poprzednio. Nowy limit cenowy będzie obowiązywał przez pół roku.

Wyznaczane wcześniej limity często nie obejmowały mieszkań o wyższych cenach, którymi interesowały się osoby pragnące wziąć udział w programie MDM. Przeważnie ten problem spotykał młodych mieszkańców największych miast Polski, takich jak Warszawa, Łódź, Wrocław i Kraków. Ceny mieszkań w dobrych lokalizacjach często przewyższały progi cenowe, a mieszkania kwalifikujące się do programu przeważnie mieściły się daleko od centrum.

Po wprowadzeniu zmian, program poprzez rozszerzenie limitów obejmuje więcej inwestycji, a my możemy wybrać dla siebie nie tylko lokum w dobrym standardzie, ale także w wybranej lokalizacji. Miejmy nadzieję, iż dzięki nim stale będzie przybywać młodych posiadaczy własnego „M”.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na to, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
OK, Rozumiem
x